MUDr. Kateřina Veselá

HOMEOPATIE

Úvod  ***  Více o homeopatii  ***  Případy z praxe  ***  Materia Medica  ***  Aktuálně: Koronavirus

Homeopatická MATERIA MEDICA DĚTSKÝCH TYPŮ

Na základě své dvanáctileté homeopatické praxe jsem napsala knihu Homeopatická MATERIA MEDICA DĚTSKÝCH TYPŮ

Původním povoláním jsem pediatr. Moji homeopatickou poradnu navštěvují děti včetně kojenců, ale stejně tak i dospělí lidé. Pokusila jsem se doplnit známé obrazy nejčastěji používaných (a zároveň i nejčastěji vhodných) homeopatických léků o své poznatky z praxe a obohatit je zejména o zvláštnosti dětského věku v různých vývojových obdobích.

Knihu jsem uspořádala jako Materii medicu (charakteristiky konstitučních typů) s kasuistikami (léčebnými případy). Popisuji zde obrazy léků a případy nejen dětí, ale i dospělých, neboť klíčové symptomy a tzv. esence léku jsou stejné v dětském i dospělém věku, pouze se jinak projevují. Například projev vzteku bude jiný u batolete, jiný v pubertě a jiný u dospělého člověka. Podle mých zkušeností se konstituční lék během života většinou nemění a někdy mě dovede i u dospělého pacienta k správné diagnóze léku až popis jeho dětství. U některých typů se obraz konstitučního léku během vývoje dramaticky mění, např. dítě Lycopodium bývá většinou stydlivé, bojácné, introvertní, zatímco v dospělosti může být stejný člověk společenský, panovačný až nafoukaný.

Doufám, že se tato kniha stane pomocníkem v homeopatické praxi mých kolegů a že osloví i širší veřejnost. Věřím, že se homeopatie, jakožto jeden z nejdůležitějších oborů alternativní medicíny, bude nadále rozvíjet a získávat stále větší množství stoupenců, že bude přibývat i osvícených lékařů, kteří pošlou pacienty s chronickými, tj. klasickou medicínou nevyléčitelnými problémy, za homeopatem, a umožní jim tak vyléčení vnitřní příčiny nemoci.

Zájemcům o tuto knihu doporučuji obrátit se přímo na nakladatelství ALTERNATIVA, kde v září 2008 vyšlo 1.vydání.

Zpět na hlavní stranu      

NAVRCHOLU.cz
 

Kontakt:

MUDr. Kateřina Veselá, konstituční homeopatie
Ke Zvonici 1800/8
143 00 Praha 4 - Modřany

(zobrazit mapu)

Mobil: 603 48 42 44
Telefon: 252 549 407
El. adresa: homeopatie@auranet.cz