MUDr. Kateřina Veselá

HOMEOPATIE

Úvod  ***  Více o homeopatii  ***  Případy z praxe  ***  Materia Medica  ***  Aktuálně: Koronavirus

Koronavirus a konstituční homeopatie

Vlastní zkušenost lékařky homeopatky s nemocí Covid–19

Začátkem října jsem na vlastní kůži prodělala koronavirovou infekci. Rozhodla jsem se o své zážitky s nemocí podělit, abyste věděli, jaký je typický průběh nemoci, jaké jsou rozdíly proti klasické chřipce typu A, kterou jsem také několikrát v životě prodělala, naposledy v únoru 2018, takže si to živě pamatuji, a jakým způsobem lze průběh nemoci zmírnit homeopatickou konstituční léčbou, kterou praktikuji již bezmála 25 let. A také, jakým způsobem se mění úhel pohledu na nemoc a epidemii, pokud se člověk náhle ocitne v posteli v roli pacienta.
Jakožto lékařka homeopatka jsem samozřejmě bedlivě sledovala průběh epidemie a všechny lékařské a epidemiologické zprávy o koronaviru od počátku epidemie na jaře. Byla to i nutnost, protože v první i druhé vlně se mnou moji pacienti začali více než homeopatii a svoje chronické zdravotní problémy řešit koronavirus a chtěli znát můj názor. Ten byl a dosud je, ostatně stejně jako i v jiných rovinách života, někde uprostřed mezi extrémními názory v populaci. Nikdy, ani na jaře, jsem na jedné straně nepropadla ani totální panice, v které v první vlně žila možná převážná část lidí, na druhé straně se vůbec neztotožňuji s opačnými extrémními konspiračními teoriemi.
V současné fázi epidemie, kdy je naše společnost na okraji katastrofy, protože skutečně lůžka v nemocnicích a především personál u těchto lůžek nebude pro všechny akutní pacienty stačit, je úplně jedno, zda virus pochází z netopýrů a přenesl se na člověka od nich, nebo zda je uměle vyrobený v laboratoři a nějakým způsobem unikl a rozšířil se po celé zeměkouli. V této fázi je potřeba udělat všechno pro to, aby se to rychlé šíření viru zpomalilo a zabránilo se katastrofě. To znamená, respektovat současná nařízení, protože prostě nic lepšího zatím nemáme.
Jelikož i sama sebe 25 let léčím homeopaticky, žila jsem v domnění, že se případná nákaza u mě buď neprojeví vůbec, nebo jen s velmi lehkými příznaky. Člověk má být více pokorný. Homeopatie samozřejmě nastoluje rovnováhu na mentální, emocionální a fyzické úrovni, tj. harmonizuje celého člověka a vyladí jeho imunitní systém. Ale pokud je vnější psychický stres velký nebo dlouhodobý, účinek homeopatika se tím oslabuje. Jelikož jsem v osobním životě poslední 3 roky prožívala těžké období, byla jsem hodně vyčerpaná, a tím i můj imunitní systém byl oslabený.
Proto k rizikovým faktorům pro Covid kromě již všeobecně známých věcí, jako je těžká obezita, vysoký krevní tlak, těžká cukrovka atd., bych přiřadila vyčerpání v důsledku velkého nebo dlouhotrvajícího psychického stresu. A proto nejlepší prevencí je zůstat v pohodě. Celou dobu říkám všem lidem, kamarádům i pacientům, zůstaňte v klidu a pozorujte to jako film. A nyní dodávám, chovejte se zodpovědně. Protože bohužel jsme účastníky toho filmu v přímém přenosu.
Začátkem října mě jednoho dne škrábalo v krku, ale to se mi stalo několikrát už v září a do druhého dne to samo přešlo, tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Myslela jsem, že je to obvyklé podzimní nachlazení, které při homeopatické léčbě do jednoho až dvou dnů samo mizí. Druhý den mě však náhle začaly silně bolet bedra a svaly na nohou, dostala jsem zimnici a během dvou hodin mi vystoupala horečka na 39°C, takže jsem rychle zalezla do postele. Tento rychlý nástup nemoci je totožný s klasickou chřipkou. Rozdíl je v tom, že teď jsem měla opravdu problém vůbec vylézt z postele a dovléct se například do koupelny, abych horečku srazila vlažnou sprchou. A později jsem měla i problém si v posteli sednout a napít se. K tomu se přidala úporná bolest hlavy, která nemizela při poklesu horečky a nezabral ani Ibalgin, jednu tabletu jsem zkusila vzít. To je další rozdíl proti chřipce, u níž jsem mívala bolesti hlavy jen v souvislosti s vysokou horečkou, a ne trvale tři dny v kuse bez ustání.
V tu chvíli mi došlo, že účinek mojí předchozí dávky homeopatika se akutním průběhem nemoci vyčerpal, a užila jsem svůj konstituční lék v potenci 30 CH, kterou považuji za nejlepší u akutních nemocí obecně. To bylo 4. den nemoci uprostřed noci, protože jsem pro bolest hlavy nemohla spát. Nastala typická homeopatická reakce, tj. dopoledne se bolest hlavy ještě zhoršila a moji homeopatičtí pacienti vědí, že toto homeopatické zhoršení je nutné vydržet bez potlačení analgetiky. Po obědě jsem na dvě hodiny usnula a poté jsem se probudila bez bolesti hlavy a bez teploty. Po 12 hodinách od užití konstitučního léku. Byla to nesmírná úleva!
Pátý a šestý den jsem dodržovala klidový režim, ale většinu dne už jsem nebyla v posteli. Dokázala jsem už uvařit jednoduchý oběd, předtím se o mě musel postarat manžel. Sedmý den jsem náhle ožila a pocítila příval energie. Myslela jsem, že je to jen reakce na homeopatii, kterou opět moji pacienti velmi dobře znají, a zvláště, pokud užijí dávku poprvé, vnímají silně tyto reakce. Energii jsem vybila v domácnosti fyzickou činností, bohužel v euforii jsem to trochu přehnala. Kromě toho jsem tentýž den ztratila čich tak na 80%, chuť mi naštěstí zůstala.
Takže osmý den následoval propad energie, dostavila se silná únava, vrátilo se škrábání a pálení v krku a začala jsem suše pokašlávat. Vrátila jsem se do postele a po dlouhé době jsem si četla knížku, konečně byl na to čas. Pak se suchý dráždivý kašel zhoršil, přešel do nepříjemných záchvatů. V této fázi jsem si pomohla zklidněním meditacemi. Na rozdíl od chřipky tento kašel však ani posléze nezvlhne a také se vůbec nedostaví rýma.
Desátý den jsem pocítila úlevu, kašel takřka odezněl a já jsem si myslela, že mám nemoc za sebou. Ovšem jedenáctý den se najednou zopakoval na mírné, tak 50% úrovni, scénář ze začátku nemoci. Najednou mě zase bolely bedra a nohy, horečka během dvou hodin vyskočila na 38,2°C a já jsem celý den pospávala v posteli. Naštěstí ostatní příznaky nemoci, bolest hlavy a dráždivý kašel se nevrátily. A nebyla jsem zdaleka tolik zmlácená. Do půlnoci mi horečka sama klesla na 37°C. Následující den ráno jsem byla zcela bez teploty a bez příznaků nemoci. Jako lékařka jsem byla udivená, jak je ten virus nevyzpytatelný. Tyto průběhy, velké výkyvy v energii a obrazu nemoci ze dne na den mají totiž i jiní lidé, kteří prodělávají Covid, ale nejsou léčení homeopaticky. Ovšem mně v tu chvíli došlo, že celý ten podivný den byl jen typický reverzní příznak. Což si hned myslela moje blízká kamarádka, která se léčí homeopaticky 25 let jako já. Jen člověk coby pacient a homeopat v jedné osobě prostě může ztratit na chvíli nadhled.
Od dvanáctého dne jsem cítila i hluboké vnitřní zklidnění a uvědomila jsem si, že je to uzdravení na všech třech rovinách, mentální – emocionální – fyzické, jak to má při správné homeopatické léčbě být.
Konstituční homeopatie je tedy jedna z cest, jak si posílit imunitu, a tím překonat koronavirus, i když jsme třeba oslabení velkým stresem. Protože v takové situaci po sedmi měsících trvání pandemie a věčné nejistoty, strachu z nemoci, strachu ze ztráty blízkých, existenčního strachu atd., je určitě velké množství lidí. Kdo tedy zná svůj konstituční lék, má výhodu. Už mi volala moje pacientka a také v jejím případě konstituční léky pomohly celé její rodině při léčbě Covidu.
Samozřejmě zvyšujte si imunitu všemi známými jednoduchými prostředky. Tj. jezte vyváženou stravu bohatou na vitamíny, hodně ovoce a zeleniny, často se hýbejte v přírodě, kde se i nádherně uvolníte, dostatečně odpočívejte a spěte. I v této době si najděte malé věci, které vám udělají radost a zlepší náladu, třeba si uvařte dobré jídlo, nebo si kupte pro radost kytičku. Cokoli, u každého člověka je to samozřejmě jiné. Kdo umí meditovat, medituje. A prosím, buďte odpovědní a pomozte tím zachránit lidské životy. Pohled na koronavirus se změní u většiny lidí v okamžiku, pokud se citelnějším způsobem dotkne jich samotných nebo jejich blízkých. Bylo by krásné, kdyby se zase projevila solidarita českého národa, jako v dobách těžkých, např. za války, jak vím z osobní zkušenosti od svých rodičů, nebo třeba jako v první vlně na jaře, kdy všichni šili roušky a pomáhali zdravotníkům. Zdravotníci to mají opravdu nejtěžší a vůbec nepochopím, jak jim někdo v této době může posílat nenávistné zprávy. Ale každý musí začít sám od sebe a převzít osobní zodpovědnost. Jen tak je možné tuto epidemii zvládnout bez obrovských ztrát.
 

Zpět na hlavní stranu      

NAVRCHOLU.cz
 

Kontakt:

MUDr. Kateřina Veselá, konstituční homeopatie
Ke Zvonici 1800/8
143 00 Praha 4 - Modřany

(zobrazit mapu)

Mobil: 603 48 42 44
Telefon: 252 549 407
El. adresa: homeopatie@auranet.cz