CZ   EN   PL   RU
Průmyslové řídicí a diagnostické systémy
Home O nás Aktuality Produkce Aplikace Reference Ke stažení Dotace Kontakty

ASV 5-1 - jeden snímač pro všechny prostory s nebezpečím výbuchu

Snímače řady ASV 5 v několika odlišných provedeních poskytují již dlouhá léta ochranu pro různé druhy prostředí s nebezpečím výbuchu. Z důvodů specifických požadavků zákazníků bylo vyráběno několik různých provedení ASV 5, která se mimo jiné lišila určením pro různé druhy prostředí s nebezpečím výbuchu.
 

V letošním roce bylo do výrobního programu zařazeno nové provedení snímače typové řady ASV 5 s označením ASV 5-1. Jedná se o typ univerzálně použitelný ve všech druzích prostředí s nebezpečím výbuchu a to:
  • Důlní plyny až do úrovně ochrany Ma
  • Výbušná atmosféra - plyny až do úrovně ochrany Ga
  • Výbušná atmosféra - prachy až do úrovně ochrany Da
V praxi to znamená, že ve všech skupinách zařízení a prostorech ATEX, snímač ASV 5-1 splňuje vždy nejpřísnější stupně ochrany pro všechny skupiny výbušnosti. Projektant nebo uživatel tak nemusí při výběru čidla hledat varianty ani kompromisy, protože snímač ASV 5-1 vyhoví ve všech případech.

Z hlediska mechanického provedení je připojovací závit sjednocen na M12, výstup kabelu je ve variantách s konektorem M12 (ASV 5-1-K) nebo s pevným kabelovým vývodem a průchodkou ve verzi ASV5-1-V. Délku pevného kabelu i měřicí rozsahy lze zákaznicky upravit.
 
 
   
 
Snímače ASV 5-1 prošly řádným zkoušením FTZÚ Radvanice (05ATEX0380X), zkouškami EMC i požadavků evropské konformity CE. Od října 2018 jsou zařazeny do běžné výroby AURA a.s.  
 
 

 
 
© 2023, AURA a.s.
Telefon: 382 524 224
E-mail: