CZ   EN   PL   RU
Průmyslové řídicí a diagnostické systémy
Home O nás Aktuality Produkce Aplikace Reference Ke stažení Dotace Kontakty

ICPU - Převodník výstupního signálu ze snímače IEPE / ICP na napěťový výstup

 

 Připojování snímačů vibrací v průmyslových aplikacích není obecně standardizováno. Pro piezoelektrické snímače generující náboj úměrný zrychlení vibrací je potřebné použít speciální zesilovač s vysokou vstupní impedancí převádějící náboj na napětí nebo proud. Kombinace externího nábojové zesilovače a piezoelektrického snímače na druhé straně přináší výhodu využití vysoké teplotní odolnosti samotného snímače obvykle pro teploty kolem 250°C, běžně dostupné jsou i snímače pro 500°C. Sestava snímače a zesilovače však vyžaduje speciální nízko šumový kabel a vhodné konstrukční provedení samostatného nábojového zesilovače.

 


Pro průmyslové aplikace s teplotami do 120°C se proto prosazují principy piezoelektrického snímače se zabudovanou elektronikou. Obecně se takové snímače označují jako IEPE (Integrated Electronic Piezo Electric). Existuje několik provedení různých výrobců. Nejčastějším IEPE je provedení ICP vyvinuté firmou PCB. Jeho hlavní výhodou je jednoduché uspořádání s pouze dvoudrátovým přívodem sdílejícím napájení a přenos signálu.


Vzhledem k rozšíření IEPE principu a dobré dostupnosti různých typů snímačů na trhu jsou tyto snímače často nasazovány i při experimentálních a kontrolních měřeních. V řadě případů však standardní měřicí karty nejsou vybaveny vstupy IEPE nebo jejich provedení s těmito speciálními vstupy je výrazně dražší. Vzhledem ke kombinaci napájení a signálu na společném vodiči pak není jednoduché IEPE signál připojit k běžnému napěťovému vstupu měřicí karty či ústředny.

 

 

AURA a.s. na základě požadavku svých zákazníků vyvinula samostatný převodník IEPE / ICP na napěťový signál typu ICPU. Převodník ICPU je určen pro výstupní signál až +/- 8V a vyhoví tak široké škále IEPE/ ICP snímačů v citlivostech 10 – 500mV /g. Pro zvláště slabé výstupní signály je navíc možné přepnout převodník do režimu zesílení 10x.
Konstrukčně je převodník ICPU určen pro instalaci na lištu DIN 35, napájení je galvanicky oddělené a může být 24 VDC nebo rozšířené napájení USB tj. 5V DC.


Podrobnosti najdete v katalogovém listu

 
 
© 2012, AURA a.s.
Telefon: 382 524 224
E-mail: