CZ   EN   PL   RU
Průmyslové řídicí a diagnostické systémy
Home O nás Aktuality Produkce Aplikace Reference Ke stažení Dotace Kontakty

Indukční snímač otáčení - ISN 1521

Určení ISN 1521

Na základě dlouholetých provozních zkušeností s předchozím typem ISN 521 byl vyvinut modernější typ zachovávající všechny mimořádné vlastnosti svého předchůdce a umožňující navíc i měření a zobrazení naměřených otáček a přenos hodnoty otáček (analogově nebo pomocí komunikace).

Indukční snímač otáčení ISN 1521 je určen k měření otáček , k detekci zpomalení nebo zastavení otáčení hřídelí nebo zpomalení a zastavení periodického pohybu feromagnetických předmětů, a to až do teploty okolí 130 °C. Je speciálně konstruován pro vysokou citlivost a umožňuje proto až řádově větší vzdálenost čidla od sledovaných předmětů, než je tomu u obvykle užívaných induktivních snímačů. Typické pracovní vzdálenosti jsou (80-150) mm. Vysoká citlivost umožňuje snímat např. i otáčivý pohyb šneku přes stěnu žlabu cca 5 mm bez nutnosti vrtat otvor. Jiným příkladem je kontrola vibrací resp. rozkmitu zařízení jako jsou třídiče, vibrační síta apod. Variantně lze dodat dvojité snímače s detekcí směru otáčení.

Sestava snímače, napájená ze sítě 230 V, 50 Hz, se skládá ze základního modulu ISN 1521 a čidla ISN 520. Čidlo je vybaveno kabelem o délce 5 m (standardní provedení). Elektronika ISN 1521 je vybavena mikropočítačovou jednotkou s displejem, signalizačními LED diodami a tlačítky pro nastavování parametrů . Na displeji jsou zobrazovány otáčky hřídele nebo frekvence pulsů v Hz. Snímač má volitelný výstup záměnou výstupního modulu: 

- Bezpotenciálový přepínací kontakt relé, který je při otáčení hřídele sepnutý. Při poklesu otáček pod nastavenou mez a po
  uplynutí nastavitelné časové prodlevy relé rozepne. Kontakt relé odpadá také při poklesu napájecího napětí v síti. Tímto
  kontaktem je možné ovládat signalizační nebo vypínací obvod hlídaného zařízení.
- Analogový proudový výstup, který odpovídá naměřeným otáčkám s nastavitelným rozsahem (0/4...20)mA.
- Galvanicky oddělené komunikační rozhraní RS485 s volitelným komunikačním protokolem (např. MODBUS RTU, ASCII...)

Katalogový list

 
 
© 2023, AURA a.s.
Telefon: 382 524 224
E-mail: