CZ   EN   PL   RU
Průmyslové řídicí a diagnostické systémy
Home O nás Aktuality Produkce Aplikace Reference Ke stažení Dotace Kontakty

Referenční měřící řetězec

Referenční měřící řetězec je zařízení pro udržování známé hodnoty citlivosti na vibrace. Použití najde jako sekundární etalon vibrací nebo jako podnikový normál chvění. Pro tyto účely je volena konstrukce zařízení taková, aby vyhovovala stabilitou přenosu požadavkům na měřící řetězec pro kalibraci, jak je uveden v normě ISO 5347.

Zařízení se skládá ze snímače SV 100, který je vybaven dvěma ploškami - pro připojení ke zdroji vibrací a pro připojení měřeného snímače nebo měřeného vibrometru. Snímač SV 100 je připojen pomocí nízkošumového kabelu SK 132 k nábojovému zesilovači C4.2. Tento nábojový zesilovač je vybaven dvěma výstupy. První výstup má přesný přenos náboje 10 mV/pC a je určen pro referenční měření, a to jak s referenčním snímačem, tak i pro určování citlivosti jiných snímačů. V tom případě při použití zrychlení 10 ms-2 výstupní napětí číselně odpovídá citlivosti snímače.

Druhý výstup má přepínatelnou citlivost po krocích 10 dB v rozsahu 0 až 60 dB. Přenos nábojového zesilovače lze tedy zvýšit až 1000 x na hodnotu 10 V/pC. Tento výstup lze použít pro obecné měřící účely a také pro referenční účely. Zesilovač je konstruován tak, aby vykazoval na všech rozsazích stejná časová a fázová zpoždění a stejnou frekvenční charakteristiku.


Technické údaje:

Napájení:

    12 V vestavěný akumulátor
    dobíjecí zdroj: 230 V / 50 Hz
Frekvenční rozsah: 0,4 Hz až 100 kHz
Citlivost snímače: typ 3 pC/ms-2
Max. výstupní napětí: +/- 4 V
Dynamický rozsah vstupu: 1000 pC
Rozsah přepínání citlivosti: 10 mV/pC až 10 V/pC po 10 dB

 

Katalogový list

 
 
© 2023, AURA a.s.
Telefon: 382 524 224
E-mail: