CZ   EN   PL   RU
Průmyslové řídicí a diagnostické systémy
Home O nás Aktuality Produkce Aplikace Reference Ke stažení Dotace Kontakty

Ruční měřič vibrací MV-5, MV-5L

Souprava MV-5 je určená pro provozní diagnostická měření vibrací strojů zejména v údržbě, výstupní kontrole, útvarech diagnostiky a všude tam, kde se požaduje přenosný, dobře ovladatelný přístroj pro kontrolu stavu strojů s možností ukládání měřených údajů do paměti.

Hlavní funkční části měřící soupravy MV-5 tvoří přenosný diagnostický přístroj kapesního formátu (měřič chvění MV-5) a snímač chvění ( akcelerometr ) se spojovacím kablíkem. Přístroj je určen pro měření zrychlení, rychlosti, výchylky a frekvence vibrací. K vyhodnocení vibrací slouží obvody pro měření efektivní hodnoty, rozkmitu (špička - špička) a pro měření frekvence. Frekvenční rozsah měření lze upravovat pomocí dolnopásmového a hornopásmového filtru. Dolní mez frekvenčního rozsahu lze nastavit na 1, 3, 10 a 30 Hz a horní pak na 0,1, 1 a 10 kHz. Pomocí volby měřené veličiny, vhodného detektoru a frekvenčního rozsahu lze přístroj využít pro všechna obvyklá měření vibrací včetně měření podle normy ISO 2954 a ISO 2372.

Souprava MV5 je vybavena funkcí elektronického stetoskopu a výstupem na sluchátka pro poslouchání mechanických rázů (ve slyšitelném pásmu) což lze využít ke sledování technického stavu ve strojírenství např. u převodovek, čerpadel, pohonů, relé, atd.

Součástí přístroje MV-5 je komunikační linka USB, umožňující propojení s PC. Komunikaci lze spolu s programem Data Manager využít pro záznam dat on-line, pro přenos dat uložených v paměti MV-5 a k přednastavení rozsahů a měření v jednotlivých měřicích bodech při pochůzce.

K přístroji MV-5 je dodáváno příslušenství ve speciálním kufříku, ve kterém jsou všechny komponenty potřebné k provádění měření. Kromě čidla k příslušenství patří měřící hrot, upínací magnet snímače, prostor pro uložení poznámek a popis pro obsluhu a měření. Volitelně lze doobjednat sluchátka. V kufříku je i prostor pro uložení kalibrátoru PSK. Součástí dodávky je také síťový dobíjecí zdroj.
Přístroj MV-5 je univerzální přenosný kapesní vibrometr, který je svým kompaktním provedením zvláště vhodný k provádění pravidelných měření na vytipovaných místech těch strojů, u kterých záleží na včasném odhalení závažného poškození.

 

Technické údaje:

Měřená veličina: 
    efektivní hodnota
    rozkmit
    frekvence zrychlení, rychlosti nebo výchylky vibrací
Filtry: 
    1, 3, 10 (dle ISO 2954)
    30 Hz a 0,1, 1 (dle ISO 2954), 10 kHz
Měřící rozsahy: 
    zrychlení a: 20 m/s2 nebo 200 m/s2
    rychlost v: 20 mm/s nebo 200 mm/s
    výchylka s: 200 µm nebo 2000 µm
    frekvence při a, v, s: 1 až 1990 Hz
Napájení: 9 V akumulátor nebo destičková baterie 9 V

Ruční měřič vibrací MV-5 se snímačem SV128B 

Katalogový list

 
 
© 2023, AURA a.s.
Telefon: 382 524 224
E-mail: