CZ   EN   PL   RU
Průmyslové řídicí a diagnostické systémy
Home O nás Aktuality Produkce Aplikace Reference Ke stažení Dotace Kontakty

Jednotka monitorování vibrací motoru TV3-117

Jednotka monitorování vibrací motoru MLM 1.2 TVE je určena pro kontinuální sledování vibrací dvou leteckých motorů TV3-117 na vrtulníku při pozemních zkouškách i za letu. MLM 1.2 TVE patří svým konstrukčním řešením a mechanickým provedením k typové sérii leteckých monitorů MLM 1.2.
 
Monitor MLM 1.2 TVE je optimalizován jako modernizovaná přímá funkční náhrada stávajícího vibrometru IV-500E, série 2. Všechny komponenty jsou snadno zaměnitelné jak rozměrově, tak i z hlediska místa připojení. Při montáži se používá původní kabelové spojení mezi USS 6 a BE-9. Plně zaměnitelné je také připojení kabelu z BE-9 do palubní sítě.
 
V monitoru MLM 1.2 TVE jsou přesně výrobně nastaveny komparátory i minimální odchylka citlivosti snímačů, není proto nutná kalibrace a nastavení pracovních parametrů. Uspořádání monitoru umožňuje využití kontrolních a diagnostických systémů, které se v současnosti využívají pro kontrolu a instalaci vibrometru IV-500E.
 
Moderní konstrukce MLM 1.-2 TVE plně odpovídá požadavkům současné normy RTCA DO 160 F, rozšiřuje bezpečnostní funkce (např. nově je kontrolováno přerušení kabelu ke snímači), díky mimořádné stabilitě parametrů nevyžaduje pravidelné kalibrační a nastavovací operace, zvyšuje provozní spolehlivost a odstraňuje falešné poruchové signály způsobené vlastnostmi kabelu snímače nebo změnou parametrů elektroniky. 
 
 MLM 1.2 TVE byl schválen OVL MO pro použití ve vojenském letectví a pro zástavbu do vrtulníku Mi 8/17 byl vydán zástavbový bulletin.
 
 
 
MLM12_TVE.jpg  
 
 
© 2023, AURA a.s.
Telefon: 382 524 224
E-mail: