CZ   EN   PL   RU
Průmyslové řídicí a diagnostické systémy
Home O nás Aktuality Produkce Aplikace Reference Ke stažení Dotace Kontakty

Skříň převodníků MSP

Určení MSP:

Pro sledování provozu ventilátorů a točivých strojů je v řadě případů využíváno přímé propojení na řídicí systémy a systémy sběru dat přenosem analogového signálu. MSP má umožnit bezproblémové sledování a zpracování všech potřebných veličin v jediném zařízení. Nasazení skříně MSP vyhoví všude tam, kde se současně nepožaduje zpracování signálů v místě stroje (např. místní vypínání při poruše) nebo místní zobrazování provozních hodnot.

Ve skříni MSP jsou umístěny všechny potřebné převodníky z čidel na standardní průmyslové úrovně (napětí, proud) použitelné k přenosu na velké vzdálenosti. MSP zároveň obsahuje další potřebné prvky jako jsou napájecí zdroje, jištění, připojovací svorky apod. Skříň MSP poskytuje krytí IP 65 a vyhoví rozsahu provozních teplot odpovídajícímu těžkým průmyslovým podmínkám.

Prvky skříně MSP se sestavují podle konkrétní potřeby sledovaných veličin. Typické je sledování vibrací, teplot ložisek, stavu valivých ploch ložisek a případné další veličiny umožňující sledování provozního stavu stroje. Součástí dodávky jsou vždy i potřebné propojovací kabely a čidla.

K dispozici jsou také speciální varianty MSP se zvýšenou požární odolností požadované např. pro tunely a metro. Speciální variantou jsou také MSP do prostředí s nebezpečím výbuchu pro skupiny I (důlní) i II (povrchová zařízení).
Jinou variantou skříně převodníků je provedení s převodem dat do některého z průmyslových datových protokolů (RS 485 - ModBus apod.). Průmyslová komunikace umožňuje omezit množství propojovacích kabelů a zvyšuje objem předávaných dat.

Základní technické údaje:

 

Rozměry skříně: 300 x 300 x 150 mm
Krytí: IP 65
Napájení: 230 V / 50 Hz
Provozní teplota okolí: -25 - +55 °C
Typy připojitelných čidel:
    Vibrace - efektivní rychlost, výchylka
    Teplota - Pt100, termočlánek
    Odporový vysílač
    Proudové transformátory
    Napětí
Typy výstupů:
    Proudová smyčka - aktivní, pasivní 0(4)-20 mA
    RS 485


Příklad sestavy:

_n_8msp.gif (492×511)

 

 

 
 
© 2023, AURA a.s.
Telefon: 382 524 224
E-mail: