CZ   EN   PL   RU
Průmyslové řídicí a diagnostické systémy
Home O nás Aktuality Produkce Aplikace Reference Ke stažení Dotace Kontakty

Řídicí systémy technologií

Charakteristika systémů
Pracovníci AURA a.s. mají dlouholeté zkušenosti s řešením řídicích úloh v oblasti řízení zejména ekologických technologií. Hlavním rysem dodávek AURA a.s. je důsledné propojení programátorských schopností, znalostí průmyslových komunikací a zkušeností s chováním řízených systémů v reálných podmínkách provozovaných technologií.


Výsledkem jsou systémy:
zajišťující většinu řídících funkcí plně automaticky, zjednodušující obsluhu přizpůsobující se změnám provozních podmínek schopné správné funkce i v okrajových provozních situacích např. při poruchách čidel nebo selhání části technologie přizpůsobené potřebám pracovníků obsluhy s vysokým uživatelským komfortem schopné propojení a spolupráce se systémy většiny známých výrobců prostřednictvím datové komunikace a standardních protokolů ( ASCII, Modbus, Profibus apod.)


Charakter dodávek
Dodávky AURA a.s. jsou zajišťovány komplexně od analýzy řídicích úloh, přes optimalizaci komponentů řízení, výběr a zajištění technických prostředků, návrh a zpracování programového vybavení, modelové testy, dodávku zařízení a jeho oživení. V případě požadavku zajišťuje AURA a.s. i zpracování projektů elektro, výrobu rozvaděčů a elektromontážní práce.


V řadě případů se pracovníci AURA a.s. podílejí už na přípravě koncepce vlastní technologie. Spoluprací při optimálním rozvržení řízených a ovládaných uzlů, určení funkcí jednotlivých prvků technologie, výběru čidel a rozvržení lokálních automatických funkcí se vytvářejí předpoklady pro realizaci vyváženého a uživatelsky i provozně hodnotného systému.

 

Prvky řídicích systémů
Základním prvkem pro realizace řídicích systémů jsou modulární zařízení firmy Siemens systému SIMATIC. Variantně lze pro realizace řídicích automatů použít i jiné systémy předních světových výrobců - Rockwell (Allen Bradley), Modicon apod.. S maximálním využitím znalostí o průmyslové komunikaci a možnostech propojování systémů je možné efektivně propojovat systémy různých výrobců do rozsáhlých sítí.

 

 
 
© 2023, AURA a.s.
Telefon: 382 524 224
E-mail: